Byla jednou jedna chaloupka…

… a byla už moc stará. Dlouhé roky jí společnost dělal jen zbořený zbytek její sestřičky, ale také bublající potůček, šumění vzrostlých stromů, zpěv ptáků, ještěrky, užovky, srnky a další hromada zvěře.

Chaloupka byla jako šípková Růženka, zarostlá plevelem i šípkem a docela dlouho se prodávala, protože byla ošklivá a nikdo ji nechtěl.

Až jednoho dne přišli lidé, kteří se dívali nejen očima, ale i srdcem. Ucítili, že tam voní jinak vzduch, že příroda tam šeptá příběhy a chaloupka má náruč doširoka otevřenou. A tak se i ona začala probouzet ze svého stoletého spánku.

Ne, nebyla to vždycky pohádka, protože život není pohádka a když jsem začala připravovat tento článek, měla jsem při probírání fotek zase tu známou tíhu na duši. Ale vy si často o příběh tohoto domečku píšete a já myslím, že přestože je tam práce ještě opravdu nepočítaně, mohu vám první část ukázat už teď.

Uvařte si kávu, pohodlně se usaďte a vítejte 🙂

Šípková růženka, takhle vypadala, když jsme ji viděli poprvé - v květnu 2015 :-)
Šípková Růženka… takhle vypadala, když jsme ji viděli poprvé…. v květnu 2015.
IMG 0276
I vyklestil statečný rytíř trní růžové a mohl tak spatřit zámek v celé jeho kráse…..
IMG 0533
Oči jsou okna do duše a okna jsou duší domu a náš domeček si zasloužil mít je doširoka otevřená.
IMG 0568
Bourali jsme, uklízeli, vyklízeli, nahazovali, plánovali…..
IMG 1077 1
Kdo měl ruce, pracoval 😀
IMG 0716
… venku i uvnitř….

Jakmile dovolilo počasí, pustili jsme se do kompletní výměny střechy.

střecha 1
Taťka na střeše, já dole a všechno napodávat 😀
IMG 1045
… ještě nová okna jsme mezitím stihli :-)…. ta do štítu jsme montovali také ze žebříku, protože uvnitř ještě nebylo patro…. bylo to trošku dobrodružství! 🙂
IMG 1285
A pak už nás čekal nový kabátek 🙂
Všimněte si těch truhlíků v oknech 😀 TO JSEM PROSTĚ CELÁ JÁ!!!
IMG 1417
Nedaří se mi otočitněkteré fotky za to se omlouvám….
IMG 1787
Uvnitř jsme mezitím natahali podlahové topení a udělali betony…..
IMG 2003
…abychom se konečně mohli pustit do podkroví!
IMG 8957
Všude vonělo dřevo.
IMG 8958
A já stále více vnímala….
IMG 8960
…že to co si tu vlastníma rukama budujeme, bude náš opravdový ráj.
IMG 8961
Ještě jednoduché ručně vyrobené zábradlí ke galerii.
IMG 8967
A mohla jsem začít pomaličku zabydlovat podkroví 😀
IMG 8968
Na tohle křesílko jsem několik měsíců šetřila, koupila jsem ho dávno předtím, než jsme pořídili chaloupku a netušila kam jej dám… Nakonec bylo prvním kouskem nábytku v ní a zároveň poslední s čím mi pomohl muž…..

Pak se nám život obrátil vzhůru nohama a já nebyla schopná několik měsíců na chaloupku vůbec dojet….. a ona čekala, počkala na mě, trpělivě… čekala až trošku naberu dech a budu schopna nechat se od ní zase pohladit a pokračovat.

IMG 8964
položit dlažbu….
IMG 3040
..zase trošku bourat….
IMG 8963
… pořídit židli.
IMG 0298
Udělat koupelnu.
IMG 3045
IMG 3046
Po chviličkách.
IMG 8826
Zabydlovat….
IMG 8829
… nahoře.
chaloupka
I dole.
kuchyň3
Stejně jako v životě.
IMG 7014
A zatímco jsem sázela stromy….
IMG 7006
… a namísto pálení mostů stavěla lávku přes potok.
cedr 1
… občas jsem užasle sledovala tu krásu kolem… to že svět se nepřestal točit, že po zimě přijde jaro…..
IMG 8971
… a že to nejvíc co můžu je být tu a pomáhat nejen nejen svému synovi….
IMG 4542
… stavět své sny a nebát se…..
IMG 8836
… pustit se do věcí….
IMG 8847
… které se zdají být neřešitelné a není k nim návod….
IMG 8855
… protože na život taky není návod a tak možná stačí přestat mít strach….
IMG 8611
… a jít za hlasem svého srdce.

Mějte krásné dny

Vaše ZuzKa

62 komentářů u „Byla jednou jedna chaloupka…“

 1. Zuzanko, ty ÚŽASNÁ, STATEČNÁ, OBDIVUHODNÁ ŽENO ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤!!! Inspirující, krásná, šikovná….a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. Jsi mi velkým příkladem a jsem moc ráda, že jsem tě poznala. Za víru, že to jde když se chce Ti ze ❤ DĚKUJI ?❤❤❤

  Odpovědět
 2. To je nadhera!!! Klobouk dolu, jste skvělá, ze jste to zvládla!!! Z fotek dýchá teplo domova.❤️ Sleduju Vás na instagramu.

  Odpovědět
 3. Zuzanka, ďakujem moc za tento článok, ale aj za tie predchádzajúce, za fotky na instagrame….podľa mňa nie je jednoduché pustiť si cudzích “pod kožu”, do kuchyne a už vôbec hovoriť o boľavých chvíľach.
  O to viac si to vážim. Pre mňa je to ako podať pomocnú ruku, priliať trochu optimizmu, po takýchto príspevkoch mi moje vlastné problémy pripadajú menej problémové ako predtým ??
  Keby sa to dalo, utekám vás v tomto momente objať ?

  Odpovědět
 4. Zuzko, vy tak krásně o všem omluvite a píšete.. ? Jde z vás hrozně pozitivní energie a ten váš domeček /chaloupka je sen! Krásné léto plné sluníčka Vám i Bertikovi přeji! ?

  Odpovědět
 5. Zuzi jsem šťastná, že jsi přidala další článek. Děkuji ♥ Moc moc Tě obdivuji a strašně ráda sleduji, jak na IG, tak hlavně tady na blogu. A tomuto článku naprosto rozumím. Postavili jsme si s mým klukem dům, kde je stále tolik práce. Aktuálně se snažíme o ,,zahradu´´. Takže vím, kolik dřiny tohle všechno obnáší. Máš velký cit a dokázala jsi staré chaloupce dát zase život a především teplo domova.
  Jsi neskutečně statečná žena a skvělá mamina. Myslím, že nikdo nemá v životě na růžích ustláno, ale ty tedy dvakrát ne… O to víc obdivuji, jak se dokážeš s životem poprat a najít si smysl života. To je strašně důležité. Má krásného syna a velké srdce!
  Mám tě moc ráda, Zuzi a přeji Ti mnoho lásky kolem sebe. ♥

  Odpovědět
  • Barunko, já jsem svým vrchním kritikem, takže naopak vidím mraky věcí, které bych potřebovala zlepšit…. ale život je cesta, tak třeba jednou 🙂 krásné dny posílám a hromadu tvůrčí energie k tomu, ZuzKa

   Odpovědět
 6. Milá Zuzanko, to je naprosto úžasné. Obdivuji Vás a fandím Vám. To, co jste dokázala a nadále ukazujete je báječné. Ať se Vám už jen a jen daří. Vaše obdivovatelka ?

  Odpovědět
 7. Tento Váš domček, Zuzanka, jeho zariadenie a industriálne prvky, obdivujem snáď viac ako domček, kde bývate.
  Cementová omietka, tóny v dome, čierne kovové? okná, predzáhradka, vonkajšia kúpeľňa a tie Vaše nábytkové skvosty a doplnky, no a to, aký ste pracant a ešte tak šikovný, som v obdive, v úžase a prajem Vám veľmi
  Ako ste sa naučili cementové omietky?
  Ako ste vedeli, že čierne kovové okná tak pozdvihnú prírodný štýl bývania?
  Ako ste vedeli nájsť tie tóny a tak krásne pretierať linku?
  Ako ste mohli prísť na tie krásne kachle-sporák a ešte za nimi aj sama vykachličkovať?
  atď
  🙂
  Tiež ma veľmi baví budovať náš dom, ale keďže má pri sebe autistov, neviem sa úplne odpútať a zahĺbiť do ručnej práce a ešte, keď chcem, aby bolo všetko poriadne urobené, nie sfušované, u Vás krása a profesionálnosť!
  Ešte chcem dodať, že obdivujem aj peknotu kvôli psíkom, čo máte, my máme troch a všetko chcem mať prateľné, aj sa mi to darí, industriálna pohovka z ikea, je ľanová a zvliekateľná, koberce som nakoniec zohnala na Bella-Rose v akcii a dajú sa prať, dokonca aj House Doctor…
  Pozdravujem!
  !

  Odpovědět
  • Alenko a já zase vím, že vy jste nejen pro mě neskutečně šikovná a úžasná a silná ženská. Opatrujte se moc a moc děkuji za napsání. Zuzka

   Odpovědět
 8. Zuzanko, jste velká ŽENA s velkým SRDCEM. Já vím, že nic nemáte lehké, ale alespoň já si uvědomuji, že já to lehké mám a strašně často řeším blbosti a malichernosti a malé věci a neužívám si toho štěstí, co mám. Jste velkou motivací a inspirací a klobouk před Vámi smekám.
  Marka

  Odpovědět
  • Marki hrozně moc děkuju!!!! Já si říkám, že pořád jsem zdravá já i moji nejbližší a že je to dar…. život je moc krásný na blbosti a malichernosti.
   Krásné dny a moc děkuji za napsání. ZuzKa

   Odpovědět
 9. Zuzi,strašně moc ti fandím! Vždy mám radost, když jen podle fotky poznám tvé bydlení. Za vše, co jsi dokázala, máš můj velký obdiv…. Vlasta

  Odpovědět
 10. Zuzik, áno…prestať sa báť a nech veci plynú…a potom sa stane zázrak…nie jeden, rovno 3…a potom ďalšie ? Zuzik, nesmierne Vám fandím, rada Vás čítam…potom mám dumavé chvíľky ? Veľa sily a kopec skvelých nápadov ? Zu

  Odpovědět
 11. Dobrý den paní Zuzanko,ráda sleduji Vaše příběhy a proměny.Jste neskutečná žena,fakt smekám pred Vama,že i když si prožijete nějaké životní překážky,tak se s tím dokážete neskutečně poprat a vytvoříte zas tak nádherné dílo plné inspirací pro nás ostatní?

  Odpovědět
 12. Vaše chaloupka je pro mne velký sen a inspirací.Také chci předělávat,ale drevenou chatu komplet.Jste neskutecne sikovna a mate skvely cit.Snad se mi take sen splni.

  Odpovědět
 13. Ježiš, to je krásný. 🙂 Hlavně ta kuchyň a koupelna teda. Sestra renovuje už několik let dům (i když větší), ale takto to tam teda zatím ještě nevypadá. 🙂 (A to jsem svědomitě pomáhala několik měsíců.)

  Odpovědět
 14. Zuzanko, krásný článek který mi vehnal slzy do očí. Přesně jste vystihla co je v životě nejdůležitější. Moc Vám i Bertíkovi fandím a držím palce ať vše zvládnete.
  Moc děkuji za to, že díky Vám mám krásnější domov.
  Přeji Vám krásné dny Lucka

  Odpovědět
 15. Milá Zuzko,
  jsem ráda,že si o Vás zase po dlouhé době můžu něco přečíst. Klobouk dolů před Vámi za to, co jste v tak krátké době dokázala z chaloupky udělat i za to,jak zvládáte životní překážky a trable. A hlavně za to, jaká jste, hodná, upřímná a stále svá. Přeji Vám hodně energie a těším se zase na další příběhy. Krásné léto přeji.
  Irena N.

  Odpovědět
 16. Ahoj,Zuzko. Při courání po netu na mě občas vykoukl tvůj e-shop,ale že i bloguješ,to jsem nikdy nezaregistrovala… až dneska díky poslednímu článku,na který jsem narazila. Díky němu jsem během večera projela všechny články a musím říct,že smekám před tím,co jsi navzdory osudu dokázala. Jsi statečná a silná ženská a moc ti přeju, ať jste se synem zdraví a šťastní. Ivča

  Odpovědět
 17. Ahoj Zuzi, teprve před pár dny jsem narazila na Tvůj profil na instagramu a pořád se k němu vracím. Nemůžu se nabažit těch krásných fotek a inspirací. A teď našla i Tvůj blog. Obdivuji Tvoji sílu a přeji už jen to nejlepší v životě. Nerozumím tomu, jak jsi schopna tohle všechno zvládat. Smekám! Já tak maximálně přibiju hřebík a ty jsi hotový stavař. Domeček je snový. Moc se těším na další inspirace a třeba aspoň něco natřu :). Krásné léto přeji 😉
  Jana

  Odpovědět
 18. Milá Zuzko, čtu tento Váš příběh a mám slzy v očích…klobouk dolů, jak jste to vše dále zvládala a i přes to, co vás potkalo jste šla za svým snem…
  At se Vám daří.
  Zuzka

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Item added to cart.
0 items -