Zrodila se “hvězda”

Moc vás všechny zdravím po delší době. Ač se to nezdá, psaní sem mi moc chybí… ani netušíte kolik příspěvků tu mám uložených pod kolonkou KONCEPTY…..

Bertíkovi bylo minulý týden nádherných 10 let. První kulatiny jeho života. Třetí narozeniny bez táty. Strašně moc to utíká. Všechno.

Tohle období je nějaké náročnější z mnoha důvodů…. Bertík má narozeniny. 26.11., 1.12. bychom měli s Petrem výročí svatby, 17.12. by měl Petr narozeniny a pak Vánoce….

IMG 8994
My tři….

Vzpomínáme s láskou a víc spolu zase mluvíme, úplně o všem, a zase si tak trochu víc žijeme v té naší bublině. Všude kolem nás tak nějak všechno tlačí na tu správnou předvánoční atmosféru. Já, samoživitelka, pracuju o to víc a já, máma, jsem o to víc s tím mým kloučkem, který má navíc narozeniny.

O víkendu jsme byli dát do pořádku hrob… máme to hodinu cesty a tak je dost času předtím i potom zase mluvit. Mluvit o všem, co tu krásnou, zraněnou dětskou duši trápí.

Hrozně moc jsem přemýšlela o tom, jak udělat navzdory všemu tyhle 10. narozeniny jiné a nezapomenutelné.

zuzi petr bertík
Když z fotky s tátou zůstane jen ořízlá fotka s mámou….

A víte co? Peníze jsou sice hrozně potřeba a v tom dnešním děsně povrchním světě snad více než kdy jindy.. ale já jsem teď vsadila na pokus o splnění jednoho snu. Jednoho dětského snu.

Po tom, co se mi zabil muž a Bertíkovi táta, jsem dělala všechno možné pro to, abych už tak komplikované a čisté dušičce plnila sny…. vzala jsem ho na koncert Leoše Mareše do O2 arény. A Berti měl od začátku slzy dojetí na krajíčku… a Leoš šel tenkrát do publika a jen dvě řady od nás ten malinkatej kluk za ním běžěl a hrozně toužil se ho dotknout a nestihl to…..

A vrátil se zpátky a plakal tím dětským pláčem, že ho nestihl…. a já jsem tenkrát jemu i sobě slíbila, že se s ním jednou potká. Že jednoho dne docílím toho, že se s ním potká a pozdraví ho osobně.

V den jeho 10. narozenin se mi podařilo mu ten sen splnit. Mohli jsme přijet podívat se do Ranního vysílání rádia Evropa 2 a setkat se nejen s Leošem Marešem ale i neskutečně laskavým Patrikem Hezuckým a nádhernou a milou Kateřinou Říhovou.

194F9726 5DE7 4319 9FA2 65A1BC7E58DB

Pro Bertíka to byl můj narozeninový dárek. Dovezli jsme dortíčky od babičky a adventní svícen ode mě. Martin Cihlář si nás vyzvedl na recepci a Bertík za mnou šel o krok pozadu. V náruči krabici dortíků a sotva dýchal…. a pak jsme tam byli. Viděli ty všechny a celé zákulisí…. a Bertík řekl to, co už tak dlouho nosil v sobě, už od toho slibu, který jsem mu dala. Řekl, že by si moc přál si s Leošem zazpívat….. Víte, Berti zná snad všechny Leošovi písničky, ale tahle od Pavla Calty je mu nějak bližší snad proto, že i on tam zpívá o tom, že přišel o tátu…. a tak poprosil o možnost zazpívat si Píšem si svůj sen….

Kluk, který doposud žil svůj dost náročnej život, byl najednou se sluchátkama na uších a mluvil se svýma ikonama a zpíval jak o život… a spletl se, ale pokračoval dál…. a pak… pak prostě brečel, protože je to duše čistá. Možná až příliš pro tenhle svět… ale bylo to příliš štěstí najednou.

IMG 8719
dokázal to….. pro mě neskutečně!

Jsem neskutečně pyšná máma, co se rozkrájí proto, aby tenhle kluk měl alespoň trošku nárok na relativně šťastné dětství…..

Mnoho z vás tohle všechno s námi jelo online… moc moc vám za to děkuji!!!! a nejen já. Berti je moje malé dítě s velkou duší. Děkujeme vám oba a moc si vás vážíme, stejně jako každého dne, který máme.

Krásné a ještě krásnější dny vám přejeme a krásné Vánoce… navzdory všemu, navzdory osudům…. Svět se točí…. a po nocích přichází den a po zimě jaro…. navzdory….

Vaše ZuzKa

PS.: A jedno OBROVSKÉ díky všem zúčastněným!!!

Více tu: https://www.evropa2.cz/clanky/evropa-2/desetilety-fanousek-hubert-zavital-do-ranni-show-ve-studiu-zarapoval-a-postaral-se-o-poradne-dojemny-moment?fbclid=IwAR3aiwmbUpv0reb56jy3MFgD9pFMtavr4ErHFrgauVt0UDIWZRWxfl1Ioe4

16 komentářů u „Zrodila se “hvězda”“

 1. …nejak nevím co psát,snad jen to,ze jsem tento krásný článek přečetla snad na jeden nádech a na konci mi tečou slzy jako hrachy.
  Dekuji za upřímný článek plný obrovské mateřské lásky a síly!

  Odpovědět
  • Někdy asi ani není potřeba cokoliv psát, protože nejdůležitější je žít a cítít. Moc děkuju Štěpi, protože ty jsi s námi snad o začátku!

   Odpovědět
 2. …nejak nevím co psát,snad jen to,ze jsem tento krásný článek přečetla snad na jeden nádech a na konci mi tečou slzy jako hrachy.
  Dekuji za upřímný článek plný obrovské mateřské lásky a síly!

  Odpovědět
 3. 7 rokov sme sa s manzelom snazili o babatko.Manzel so mnou absolovaval vsetko-liecitelov, 6x umele oplodnenie, ale stal sa zazrak a zrodila sa nasa mala hviezda.Ked mala dcerka pol roka, nasli manzelovi nador. Rok a pol robil vsetko, aby tu zostal s nami najdlhsie…Dcera sa narodila 5.12, manzel mal narodeniny 18.12. A 24.12. posledny krat vladal zajst k stolu, 1.januara som ho odviezla do nemocnice, kde 3 .1. zomrel.Dcera mala 2 roky a skoro meiac. Uz siesty rok zvladame sviatky tak nejak… Drzim Vam palce!

  Odpovědět
  • Miri… svět je plný obrovských příběhů… na tom vašem je krásné to, že váš muž to nevzdal sám a naopak se snažil být s vámi co nejdéle! můj muž se rozhodl dobrovolně a vlastně dnes už dokážu říct, že sobecky. Ale my všechny jsme ty silné ženy, mámy, co to zvládáme a fungujeme dál. Smekám před vámi a přeji z celého srdce to nejlepší!!! je důležité vědět, že v tom nejsme samy!!!! posílám moc síly, Zuzka

   Odpovědět
 4. Jste všechny úžasné, krásné, milující, bojující, vy – mámy samoživitelky. Jako ta moje, která už dlouhých čtyřicet let dýchá jen pro nás, svoje děti.Vím, jak je to těžké, že bojujete se smutkem, zoufalstvím, nedostatkem peněz, mnohdy z posledních sil. Znám to z té druhé strany…
  Věřte mi, nikdy, opravdu NIKDY nepřestanu být mé milované mámě vděčná za krásné dětství a společný čas. A tak to budou mít i vaše děti.Bertík je toho důkazem. Z jeho očí láska k Tobě, Zuzi úplně září. Na to si vzpomeň ve chvílích, kdy propadáš zoufalství. Jsi skvělá máma !!!! A úžasný člověk. A nová láska si Vás najde ❤❤❤ Věř tomu ?

  Odpovědět
 5. Zuzi, …. brečím a ani nevidím na klávesnici. Na IG jsem vás sledovala a plakala s Bertíkem. Jste skvělá maminka a žena. Moc vám oběma držím pěsti! Jste úžasní …

  Odpovědět
 6. |Bulím dnes a bulela jsem i při vysílání, Bertík odvážnej, čistá duše….hodně silné. Ještě že jsem poslouchala i druhý den, kdy se Patrik také zmínil o Vás Zuzko……od té doby Vás sleduju, čtu, mám zálusk na nějaké věcičky z Vašeho e-shopu, sleduju Vás a vím, že hvězdy se zrodily rovnou dvě!!!!!!!!! Jste úžasní oba. Děkuji vám oběma za neskutečnou inspiraci, lidskou, kreativní, láskyplnou <3. Dovolte, abych vás na dálku oba objala a na oplátku poslala spoustu radosti, i přes prožitou bolest….. Krásný adventní čas Zuzko a Bertíku

  Odpovědět
 7. Milá Zuzko,
  to je krásné. Máte obrovské srdce a Bertík je super kluk. Jste správná dvojka a já vám oběma přeji krásné Vánoce a hlavně pevné zdraví a štěstí.
  Irena N.

  Odpovědět
 8. Milá Zuzko,
  Bertík i Vy jste báječní a velmi stateční a přeji vám oběma,aby se vše v dobré obrátilo. Zasloužíte si to oba. Bertík je skvělý kluk a při poslechu záznamu z rádia jsem byla dojatá. Jen Leoš Mareš si mohl na začátku odpustit některé sexistické poznámky,zvlášť v přítomnosti malého kluka. To mě naštvalo…a přišlo mi to v jeho věku trapné za něj.
  Přesto držím Vám i Bertíkovi palečky. Mějte se kráááásně:-).
  Katka

  Odpovědět
 9. Zuzanko moc dobře vím jak bolí ztráta tatínka bylo mě víc 12 .let když onemocněl a 15let když nám doma zemřel je to hodně let a nikdy jsem se s tím nevyrovnala asi proto že to byl nejhodnější tatka a myslim že na tom jsem jako Bertík ale i ty Zuzi pro tenhle svět se moc nehodíme myslim si že hodná a čistá duše to má vždy těžké ale má tebe a to je velká deviza můžu to napsat známe se z modré střechy a držím ti pěstičky od začátku a úplně nejvíc bylo když jsem otevřela časopis a tam jsi byla ty s Bertíkem splnila jsi mu jeho sen a to je krásný byla jsem zrovna v nemocnici a jeho hlásek mi to tam ulehčil.Mám vás moc ráda.Eva

  Odpovědět
 10. tenhle vstup na Evropě 2 jsem zrovna slyšela, když jsme jela autem do práce a moc mě to dojalo…a teď koukám, že to je Váš syn….je úžasnej a Vy taky :-)…

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Item added to cart.
0 items -