Close

Někdy se snažíte sebevíc…

… a stejně zase přijde něco, co vám připomene to mnou otřepané: Chcete-li pobavit Boha, dělejte si plány… Ačkoliv teď to tak úplně nesedí, protože s plány to moc nesouvisí.

Tento týden mě jedna úžasná kamarádka na instagramu nominovala na výzvu: 5 věcí, které o vás nikdo moc neví… nebýt to ona, ani bych se tím nezabývala… nicméně, kvůli ní jsem do toho šla.  Po počátečním dojmu, že vlastně o mě víte všechno, protože to tady jedu s vámi úplně na čisto, jsem zjistila, že nevím, kterých 5 věcí z těch mnoha mám vybrat…Bylo to v neděli a ještě jsem to brala s nadhledem….

Barunka se mi už delší dobou nelíbila (respektive už když jsem si ji vybrala, tušila jsem, že tohle není zdravé štěňátko), stále hůř se jí vstávalo a prostě jsem cítila, že to není ono…  Dnes po rtg se verdikt potvrdil. Moje holčička má fatálně v pytli kyčle… ve smyslu… špatně je úplně všechno, kloubní jamka i kloub samotný. Genetická vada.

Nebudu rozepisovat podrobnosti, ale nějak extra dlouho se mnou nebude.

Neloučím se s ní ještě, znáte mě, zabojujem, ale … musím se vypsat.

Moje Barunka, de facto Barunka Druhá, Barunka První byla pravým jménem Bahara a byla s námi krásných 10let. Také Tosa Inu. Baruka Druhá je vlastním jménem nevím co, protože prostě to je Baryšek. A je to moje DUŠE od začátku… Tolik citlivá, tolik moudrá, tolik něžná, laskavá, krásná, vznešená… tolik moje… Všechna zvířata, co jsme kdy měli vždycky více poslouchala mého muže… a vždycky ho nějak podivně zbožnovali, stejně jako já. Ale Barunka ne… ta si mě vybrala, jako by tušila proč.

Byla se mnou od malička a při mě, kdykoliv bylo potřeba. To jí jsem brečela do kožichu, když jsem se “to” dozvěděla, to jí jsem všechno říkala, to ona mě dokázala vždycky rozesmát…. Vždycky tak moudrá a citlivá.

Od malička marodila s kdečím. A jediné místo, kde je správně hysterická ženská je veterina. Děkuji za nepřekonatelnou paní doktorku z kliniky Petpet… za tuhle ženskou budu dýchat.

A proto, že Barunka si pečlivě vybírá lidi se kterými bude “ka” a především chlapy a protože na opak s každým zvířetem moc “ka” chtěla a proto, že Berti chtěl mít také svého pejska, pořídili jsme Rockyho.

Barunka šťastná, měla parťáka… a chápala, že je ještě malý a ona něžná obryně, ho přijala s láskou a péčí sobě vlastní a tak ho zašlápla (láskyplně) jen občas… ale většinu času se nechala kousat do pysků na tlamě i do slabin… lehla si, aby na ni dosáhl a nechala ho, ať si dělá, co chce, protože věděla, že kdykoliv bude chtít, prostě ho ze sebe setřepe 😀 S ženskou moudrostí mu dopřála pocit, že on je ten silnější a ten “mačo”.

Jsem šťastná, že jsem se s ní, s holkou mojí, vždycky domluvila… že jsem nikdy nepotřebovala jít na ní po zlém a nemusím si teď nic vyčítat.

Neskládáme zbraně a zabojujeme spolu. Protože si za to stojíme. A já udělám všechno, ale jedno vím, trpět jí nenechám. A už teď jsem vděčná, za další vyjímečnou duši, se kterou jsem měla tu čest, projít kus cesty.

Hodně jsi mě naučila a učíš mě stále. Klaním se před tebou, moje čistá duše Baryňákovatá…..

Miluju tě, duše moje, navždycky!

30 Comments on “Někdy se snažíte sebevíc…

blank
Jarka
23.1.2018 at 19:48

Zuzi já jsem taky vždycky těžce nesla všechny zvířecí nemoci a litovala jsem,že žijou krátce, ale ta láska co nám dávají stojí za to. Tak ti přeju, ať si s Barunkou užijete ještě hodně hezkých chvilek.

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:50

Užíváme každou chvilku. moc děkuji!

Odpovědět
blank
Blanka Volf
23.1.2018 at 20:07

Jenom.bulim a bulim , poznala jsem ji na vterinku a i z te male chvilky jsem.poznala ,ze je velká osobnost jestli se to o psovi da napsat ….
Zuzanko
Myslím na vas holky Blanka

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:50

Blani to víš, že se to dá napsat…. Moc děkujem zlati.

Odpovědět
blank
cocinella1
23.1.2018 at 20:09

Držím Barunce palce, ať se boj zadaří a je lépe…

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:49

Děkujeme. Hlavně ať je snesitelně…

Odpovědět
blank
Vlaďka
23.1.2018 at 20:30

Milá Zuzko,
vůbec nevím, co napsat, jen chci napsat. Tak moc rozumím všemu o čem píšete. Mnohokrát jsem to zažila. Celý můj život je spojen se psy (máme chovatelskou stanici ) … a jak radostné jsou jejich příchody, tolik bolestné jsou jejich odchody. Jsou to učitelé a přátelé nejvěrnější. Jejich láska je bezpodmínek. Žijí tady a teď, co bylo bylo a co bude bude. To jsou pro mě každodenní lekce.
Moc vám oběma držím pěsti, ať všechno dopadne jak má a pro obě nejlépe jak to půjde.
To co je v srdci je tam navždy … a proč s vámi Barunka měla být a je! vy moc dobře víte …❤️
V.

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:49

Jsou moudřejší než si většina lidí myslí.. a jsou velkorysí…. sežrali by nás kdyby chtěli… a oni zatím při nás věrně stojí a nechají si často líbit nemyslitelné… Lidé jsou povrchní a hloupí.

Odpovědět
blank
Věra
23.1.2018 at 23:13

Zuzanko myslím na vás a modlím se za každý váš další společný šťastný den!! Barunka je obrovsky silná duše….je to dáma!! Věřte jí, že udělá maximum, aby s vámi byla co nejdéle..její duše je neskutečně silná!!

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:48

Věru moc děkuji, Barunka je stará duše v mladém těle. Vždyť jí ještě nejsou ani dva roky… ale zvládneme vše tak jak bude potřeba a dokud to půjde. Trpět jí ale nenechám.

Odpovědět
blank
Eva
23.1.2018 at 23:28

Aaaach tak jsem si tu poplakala to snad neni mozne😭Je mi to velmi lito ja ty Vase rostaky zboznuji a nemohu pochopit,jak je ten zivot kruty.Nevim nic podrobneho ani nepatram,ale jste silna zena s velkym❤️a moc Vam preji,aby se stal zazrak…zaslouzite si byt stastna!!!Posilam Barunce pohlazeni😘drzte se budu na Vas myslet🙏

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:47

Evi moc děkuji… tady se zázrak konat nebude, ale i tak to nevzdáme. Moc díky ještě jednou.

Odpovědět
blank
Martavindus
23.1.2018 at 23:55

Tohle nemá slov…..tohle je čistá krásná LÁSKA ❤❤❤ a to oboustranná. Držím Vám palce holky a věřím, že to zvládnete, p.s. není to jedna křehká duše, vy obě jste totiž křehké duše a jedna druhé dáváte víc, než se nám může zdát ❤plno sil❤

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:46

Díky Marti, my se nedáme… dokud je šťastná,je to nejvíc…

Odpovědět
blank
eva
24.1.2018 at 0:12

Zuzanko dlouho jsem nečetla něco tak citlivého a bolavého zároveň, taky brečím tak kde je ta spravedlnost pokud člověk má rád lidi je šikovný a kreativní musí za to platit něčím jiným vždycky se na to ptám bojím se někdy být štastná tohle se mi stalo v roce 2012 manžel spadl ze střechy z 2 patra já byla po těžké operaci a stalo se to před mýma očima a zatím co potom bojoval v nemocnici o život umíral mi pejsek který se mnou prošel 14 let životem a jak píšeš ty miloval celou rodinu ale mě si vybral za partáka bylo to v listopadu a pod stromečkem na mě čekala kníračka Bety, tenkrát jsem dostala dárky ze všech nejkrásnější manžela a Bety.Ráda bych ti napsala at to nevzdáš třeba se najde nějaká léčba ani nevíš jak moc vám to přeju protože dítě a zvíře tě nikdy nezradí jsem v myšlenkách s tebou.

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:46

Evi moc děkujeme, uděláme co bude třeba, je to moje holka.

Odpovědět
blank
Káč
24.1.2018 at 8:39

Ach Zuzi, přesně jak psala Blanka nade mnou, bulim a bulim … holky, jste křehké, ale zároveň silné jako skály. Držte se a bojujte a já se budu snažit vám co nejpevněji držet pěsti pro štěstí :-*

Odpovědět
blank
Zuzana
24.1.2018 at 8:45

Moc děkujeme Kači…

Odpovědět
blank
Irena Nováková
25.1.2018 at 17:26

Milá Zuzko,
tečou mi slzy a je mi to tak strašně líto…..My jsme před lety přišli o našeho psího miláčka a kdo to nezažil, nepochopí. Pejsci vás milují bez podmínek a oddaně a jsou to skvělí kámoši. Moc vám přeji, aby to dopadlo dobře a podrbejte za mně Barunku za uchem.
Držím vám palce a přeji hodně sil oběma.
Irena N.
PS: ty fotky jsou úžasné.

Odpovědět
blank
Magdalena Kalčíková
25.1.2018 at 23:59

Ahojky Zuzi,zase jste mě dostala!Přišla jsem z práce,že si u sklenky vína projdu pár věcí na netu a pak jsem narazila na Vás.Krásný článek,nádherná fota,no zase jsem si pobrečela…Naprosto chápu vše o čem píšete,máme nádhernou přehodnou fenku ma´darského ohaře Coco ,je tak báječná,že ani nechci myslet ,až jednou nebude…Chci Vám dát naději.:)Moje kamarádka měla velkého pejska ,kterého chtěl veterinář uspat už okolo dvou let a nakonec prožil plnohodnotný život ,sice s nadstandartní péčí a léky ,ale dožil se krásných 16 let.Držím pěsti!!!:)Madlen

Odpovědět
blank
Zuzana
31.1.2018 at 19:47

Moje milá Madlen, však my se holky nedáme a nevzdáme! A moc děkuji za napsání! hezké dny, Zuzka

Odpovědět
blank
Lerchová
28.1.2018 at 14:46

Milá Zuzko, je mi to moc líto, už bohužel taky vím, jaké to je…….moc na vás myslím, jste opravdu statečná holka. Přeji hodně sil. A.l

Odpovědět
blank
Zuzana
31.1.2018 at 19:47

Moc děkuji! Zuzka

Odpovědět
blank
Zaneta
31.1.2018 at 15:01

Ty jeji oci mluvi za vse …držte se obe zuzko

Odpovědět
blank
Zuzana
31.1.2018 at 19:46

Držíme, my obě i kyčle!

Odpovědět
blank
Silvie
31.1.2018 at 19:26

Milá Zuzko, nevím jestli Vám tím dám trochu naděje. Měla jsem 14 let zlatého retrievera, fenu, s vrozenou vadou dysplazie kyčelních kloubů 4 stupně oboustrannou (pochopila jsem z vašeho příspěvku, že váš pejsek má asi to samé). Kolem jednoho roku jsme začali pozorovat, že kulhá a špatně se jí vstává, zašli jsem na veterinu, verdikt – vydrží vám tak další rok, maximalně dva. S tím, že nám doporučili okamžitou kastraci, z důvodu toho, že by se při větším počtu štěnať “neunesla”. Po kastraci samožřejmě přibrala asi tak 10 kg a to už se jí drželo do stáří (takže se to trochu minulo účinkem asi). Celý její život jsem se bála, že jednoho krásného dne nevstane a nakonec prostě umřela na stáří v 14 letech. Jediné co jsem ji celou dobu dávala, byly doplňky stravy na klouby. Měla období kdy chodila hůře pak se to zas na nějaký čas zlepšilo. Střídalo se to. Myslím, že nikdy úplně netrpěla, že by kňučela bolestí nebo něco podobného, jen to nebyl prostě takový ten šílený lítací a skákací pes a nevydržela třeba chodit tůry kolem 20 km, to polehávala. I tak si myslím, že ale prožila plnohodnotný život a prognózy vícero veterinářů se nenaplnily. Toť moje zkušenost, na “zázraky” nějak moc nevěřím, chápu že to tak asi nemusí mít každý pejsek. Ale NADĚJE si myslím že tu je 🙂 Držím palce.
Silvie

Odpovědět
blank
Zuzana
31.1.2018 at 19:46

Juu Silvi, moc vám děkuji! Já také věřím! Bojujeme na maximum a teď vím, že držíme silnou vůlí a tu máme obě. Krásné dny a moc vám děkuji za napsání. Zuzka

Odpovědět
blank
Šárka
31.1.2018 at 21:29

Před půlrokem jsem musela nechat uspat fenku jorka.Musela jsem já dát souhlas. Držela jsem ji dokud neusnula. Ještě teď mě tečou slzy.
Bude to bolet pořád.
Máme ještě její mámu.Je ji 8.let.Take ji zlobí kyčel.Ale ne jako Vám.
Chápu jak Vám je.Oni nám rozumí a jsou to naše lásky 🙂
Přeji hodně sil Vám dvěma,a hodně radostných chvil co nejdéle.🙂❤️

Odpovědět
blank
Zuzana
17.3.2018 at 6:15

Šári s pejsky to tak je… já starou Barynku taky doprovázela… jen téhle kočce mojí ještě nejsou ani dva roky a tak bych ráda, abychom to zvládly spolu co nejdéle… a my to zvládneme. Krásné dny přeji, Zuzka

Odpovědět
blank
Katarina
1.2.2018 at 11:08

Jediný nesebecký tvor na tejto zemi ktorý ťa vždy bude milovať viac ako seba je pes a viem to presne odvtedy čo máme dvoch. Úplne to zmenilo môj pohľad na svet a zmenil sa aj môj vzťah voči ľuďom. Áno, nie sme všetci rovnakí a pre mňa sú naši hafani rovnocennými členmi našej rodiny čo mnohí nechápu tak ako nechápu ako môžeme mať psov v dome a nie na dvore, lebo ľudia sú presne takí ako píšeš – povrchní a hlúpy. Keď čítam tvoje príspevky zakaždým mám slzy na krajíčku a život nie je fér ale to už vieš. Nevzdávaj to, pretože napriek všetkému čo bolo a je, život je krásny a to vieš tiež. Možno ťa poteší že každé ráno keď otvorím instagram si prvé pozriem čo nové u vás a aj keď sa osobne nepoznáme získala si si moje sympatie a úprimne obdivujem ako to všetko zvládaš. Hlavu hore Zuzi, všetko bude ok, tak ako má byť 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..