Dům snů

Vy, kteří mě sledujete na instagramu  už víte, jak se mi ten život zase úplně převrátil a kolik změn se událo a ještě uděje…. nu co, trošku jsem tušila, že ta moje 39 bude jízda, ale že až taková…?! 🙂

IMG 0192
Někdy se musíme umět rozloučit i s tím co milujeme, abychom mohli jít dál…. ale to co milujeme, zůstává navždycky v našem srdci.

Jedním ze zcela zásadních rozhodnutí, o kterém jsem tušila že musí nastat a ostatně jsem o něm mluvila i v podcastu u Kristýnky (najdete tu) bylo, co dál s chaloupkou. Chaloupka byla moje absolutní srdcovka, moje místo, kus mé duše. Zažila toho s námi holka moc, jenomže udržet ji natož zvelebovat bylo čím dál náročnější, jela jsem tam tak dvakrát do měsíce, vždy tam popracovala a načerpala sílu, ale k tomu abych to tam mohla posunout dál, nebyl ani čas, ani peníze ani nic víc…. a pak když přišla karanténa a tyhle věci kolem, často mě přepadaly myšlenky na to, kolik lidí s dětmi musí být zavřeno v bytě a kolik lidí by bylo za takovou chaloupku šťastných. Nu a rozhodla jsem se. Zásadní rozhodnutí bývají velmi těžká, ale zároveň s sebou přináší velkou úlevu. Tenhle krok mi navíc umožnil vydat se novým směrem. Směrem k domu mých snů.

IMG 4238
Každý konec s sebou přináší nový začátek.

Vždycky jsem inklinovala více k záchraně starých domečků, protože staré domy mívají staré zahrady, mají svého ducha, mají přidanou hodnotu, kterou má málokterý pozemek. Nicméně také ze svých mnohaletých zkušeností vím, že rekonstrukce si žádají své a zkrátka na to jsem si už sama bez správného parťáka netroufla. Po vhodném pozemku jsem pokukovala už delší dobu, ale často jsem na něj nedosáhla finančně a i v jeho hledání jsem musela najít kompromis mezi srdcem a rozumem. Někdy o tom určitě napíšu více. Pro tuto chvíli napíši jen to, že jsem vhodný pozemek našla a teď už si sním o domě, který na něm bude stát….

A jaký dům to bude? Konkrétní půdorysy zatím nečekejte, ale co vím zcela jistě, je, že bude:IMG 4235

Plný světla a slunce.

Plný dřeva a přírodních materiálů.

Plný květin v květináčích i ve vázách.IMG 4234

Plný starých i nových věcí.

Obklopený zarostlou zahradou ala řízená divočina s ovocnými stromy (alespoň jednou jabloní) a taky tam bude cedr a když bůh dá i jezírko 🙂

Bude v něm útulno. V zimě teplo v létě chládek. IMG 4237

Na okně budou sedat kočky a venku štěkat pes (nebo dva).

Na zápraží bude dost místa, aby se tam dal sníst chleba s máslem a nebo čerstvé jablíčko (z naší jabloně)IMG 4236

Bude to tam vonět čerstvě upečenýma koláčema a všudypřítomnými květinami.

A hlavně bude ten dům plný lásky a smíchu mých dětí. Bertík bude velký brácha a bude té malé cácorce s doširoka otevřenýma očima pomáhat poznávat svět. Snímek obrazovky 2020 10 07 v 9.24.36

A jestli se ptáte, zda se bojím, jak to zvládnu, tak nebojím, snění mi vždycky šlo a navíc nejsem sama, mámy přece nikdy nejsou samy. A já hlavně nebudu stavět dům snů, já budu stavět DOMOV.

Posílám krásné dny i přes tuhle náročnou dobu a velké objetí a těšení na lepší zítřky.

Vaše Zuzka

 

 

Zdroj fotografii: pinterest, autorka

 

 

9 komentářů u „Dům snů“

 1. Zuzanko, moje drahá, krásná duše, vím, že se Vám ten domov určitě povede. Bude nejkrásnější. Nám se to povedlo. Třeba se jednou potkáme. Helena

  Odpovědět
 2. Klobouk dolu 🙂 zivot mi taky pripravil radu nesnazi, ale s takovou gracii bych chtela vsim prochazet jako vy! Nechci, aby to znelo jako klise, ale jste opravdu inspirativni osobou a krasnou maminkou. Drzim Vam palce a preji at se Vam ten sen splni.

  Odpovědět
 3. Zuzi, nádherný článek, na začátku úsměv a na konci úsměv se slzami v očích 🙂 moc Vám to všem přeji. Jsi úžasná!

  Odpovědět
 4. Ahoj Zuzanko, člověk tě chvíli nevidí a takových novinek se u tebe děje, že se nestačím divit. Přejeme hlavně, ať se ti vše splní přesně tak, jak si to přeješ a hlavně moc gratuluju k bříšku.

  Odpovědět
 5. Dobrý den, nevím, jestli tou “chaloupkou” myslíte tu, co na mě vykoukla v inzerci, ale pokud ano, tak ta oblast je moje srdcová záležitost. V Oseku jsem strávila dětství i mateřskou se synem. Dům, resp. jeho styl, je také moje krevní skupina a jen tak pro pobavení, tenhle stůl jsem si uložila už před lety pro truhláře, že přesně takový chci :-D. Škoda, že ho sem nemůžu zkopírovat, ta podobnost je neskutečná :-D. Přeji vám hodně štěstí a už vím, na koho se obrátím, při rekonstrukci domu, hezký den, Barbora .

  Odpovědět
 6. Želám vám aby sa sen o vašom domove naplnil čo najskór. Bude krásny ako všetko čo ste doteraz vytvorili. Ste naozaj obdivuhodná žena, vypočula som si váš príbeh v podcastu u Kristýnky.
  Bodaj by takych ĺudi bolo viac ako ste vy.
  Držim palce, veĺa šťastia a zdravia
  Zita

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Item added to cart.
0 items -